آیا لازم است خانه را هوشمند کنیم ؟

سلام به همراهان عزیز موسسه حفاظتی آرینا

همان گونه که در مقالات پیش در مورد اهمیت دوربین مداربسته ، دزدگیر اماکن و جک دروازه برای شما نوشته ایم حال لازم دانستیم به یک سوال مهم جواب بدیم آیا لازم است خانه را هوشمند کنیم ؟

خانه هوشمند امروزه برای راحتی ما در کار های روزمره استفاده می شود چرا که زمان از ارزش بالایی برخوردار است. شما با خانه هوشمند همیشه و همه جا به تمام وسایل خانه دسترسی دارید و خطرات احتمالی به صفر خواهد رسید.

خانه هوشمند
خانه هوشمند
♦ ۱۰ ویژگی خانه های هوشمند

خانه های هوشمند در واقع با کمک تجهیزات هوشمند استفاده شده در آنها امکان کنترل و پایش سیستمهای الکتریکی و مکانیکی موجود در خانه را فراهم می آورند.

۱- روشنایی و نورپردازی

۲-دیمر هوشمند

۳ – سیستم هوشمند امنیتی و حفاظتی

۴- سیستم هوشمند سرمایش و گرمایش

۵- سیستم هوشمند اعلام و قطع نشتی گاز

۶- سیستم هوشمند صوت و تصویر

۷- آبیاری هوشمند

۸- پرده های برقی

۹- موتورخانه هوشمند

۱۰- پارکینگ هوشمند

پیشنهاد / مطالعه کنید: آیا با دوربین مداربسته امنیت ایجاد می شود؟

♦ انعطاف پذیری سیستم هوشمند

از علت هوشمند سازی خانه می توان به این موضوع اشاره کرد که این سیستم بسیار انعطاف پذیر بوده و شما می توانید برنامه ای که مد نظر تان هست را به سیستم بدهید و در واقع یک برنامه ی از پیش تعیین شده بر سیستم حاکم نمی باشد. این موضوع می تواند استفاده از آن را برای هر شخصی ممکن کند؛ زیرا به طور حتم دو خانواده متفاوت یک برنامه ی یکسان را نمی پسندند. به طور مثال برخی از افراد گرمایی بوده یعنی ترجیح می دهند که دمای خانه پایین تر باشد و برخی دیگر از افراد ترجیح می دهند تا دمای خانه بالا تر و گرم تر باشد. به طور حتم یک سیستم با یک برنامه نمی تواند برای هر دو گروه مناسب باشد. همچنین برخی از افراد ترجیح می دهند تا خانه شان کم نور تر باشد و در فصل تابستان پرده های خانه بسته باشد. این در صورتی ست که برخی دیگر از نور زیاد استقبال می کنند. همان طور که مشاهده می کنید از نقاط قوت این سیستم هوشمند قابلیت انعطاف پذیری سیستم می باشد که می تواند علت هوشمند سازی خانه محسوب شود.

آیا لازم است خانه را هوشمند کنیم ؟

♦ نبود محدودیت در هوشمندسازی

بسیاری از افراد فکر می کنند که اگر یک ساختمان به طور کامل ساخته شود و روند ساخت و ساز آن به اتمام برسد دیگر به هیچ عنوان نمی توان سیستم هوشمند را بر روی آن پیاده کرد؛ اما هوشمند سازی خانه را می توان برای هر ساختمانی حتی بعد از اتمام ساخت و ساز آن اجرا کرد. هرچند که این موضوع هزینه هایی را دارد اما اجرای آن کاملا شدنی ست. این موضوع از علت هوشمند سازی خانه ست که این امکان را به ساکنین خانه می دهد تا بتوانند خانه ی خودشان را هوشمند سازی کنند. در واقع این موضوع از علت هوشمند سازی خانه برای کسانی است که در حال ساخت ساختمان و آپارتمان شان نیستند. تنها کافی است که از افراد ماهر و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید و محصولاتی که با سیستم هوشمند همخوانی دارند را تهیه نمایید.

پیشنهاد / مطالعه کنید:  برای خرید جک کنترلی چه نکاتی مهم است

♦ امنیت بیشتر با هوشمند سازی خانه

مهمترین علت هوشمند سازی خانه می تواند بعد از صرفه جویی در انرژی، امنیت بیشتر باشد. شما با استفاده از سیستم هوشمند می توانید قفل در ها را به صورت هوشمند در بیاورید و در هنگام سرقت هشدار دریافت کنید که این موضوع می تواند باعث شود خسارتی از سارق متحمل نشوید. هشدار برای نشت گاز از دیگر مواردی است که علت هوشمند سازی خانه را به خوبی بیان می کند. همان طور که می دانید نشتی گاز سالانه جان بسیاری از افراد را می گیرد و بسیار خطرناک است. هشدار برای آتش سوزی و… نیز همگی از مواردی هستند که شما با هوشمند سازی خانه می توانید برای امنیت منزل تان آن ها را دریافت نمایید.

♦ حرف آخر

اینها تنها قسمت کمی از قابلیت های خونه ی هوشمند بود که به صورت خلاصه براتون توضیح دادیم و این مقاله صرفا برای آشنایی تمام افرادی که بخاطر کمبود وقت، نیاز به داشتن این امکانات رو در خونه شون احساس میکنن، نوشته شده. نیازی که شاید برای خیلی از افراد پرمشغله تبدیل به یک معضل شده.بدون شک خیلی زود تکنلوژی بیشتر از پیش مارو متعجب خواهد کرد.

جهت اخذ مشاوره در زمینه بالا می توانید با شماره های مندرج در وب سایت تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.