دوربین مداربسته دام

دوربین مداربسته دام

دوربین مداربسته دام
دوربین مداربسته دام

زمانی که قصد خرید و نصب دوربین مداربسته برای منزل، محل کار، فروشگاه و یا هر مکان سربسته را دارید، بیشتر فروشندگان دوربین مداربسته دام را به شما پیشنهاد می دهند. اما دوربین مداربسته دام چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

در ادامه اطلاعاتی را در اختیار شما می گذاریم تا با ویژگی این دوربین ها آشنا شوید و بتوانید با خیالت راحت دوربین دام را برای مکان مورد نظرتان خریداری کنید.

دوربین مداربسته دام همان دوربین های گنبدی شکل هستند که بیشتر در سقف نصب می شوند. نام این دوربین از کلمه Dome در زبان انگلیسی به معنای گنبد می آید. این دوربین از محبوب ترین و پر طرفدار ترین دوربین های مداربسته می باشد که در نوع تحت شبکه و آنالوگ در بازار موجود است.

با وجود اینکه دوربین های دام برای محیط های غیر صنعتی و داخلی تعبیه شده اند، در برخی موارد در محیط خارجی نیز نصب می شوند.

 

نصب دوربین مداربسته دام
نصب دوربین مداربسته دام

 

مزایای دوربین دام

مزایای دوربین دام باعث شده به محبوب ترین و پر طرفدار ترین نوع دوربین مداربسته در بین افراد تبدیل شود. برخی از مزایای دوربین دام عبارتند از:

پوشش دهی وسیع و زاویه پوشش گسترده: دوربین مداربسته دام قادر است زاویه گسترده و وسیعی را در یک محیط پوشش دهد. به طوری که با کمترین تعداد دوربین می توانید بر بیشترین فضا نظارت داشته باشید. همچنین بعضی از دوربین های مداربسته دام، دارای قابلیت چرخش 360 درجه هستند که می توانند تمامی زوایا را پوشش دهند.

دوام و ماندگاری بیشتر: دوربین دام به دلیل اینکه در سقف نصب می شود، دور از دسترس افراد قرار دارد و به راحتی قابل دستکاری و خرابکاری نیست. علاوه بر این، بیشتر این دوربین ها در محفظه شیشه ای قرار دارند که مانع ورود گرد و غبار به داخل لنز دوربین می شود.

عدم جلب توجه و تشخیص جهت: دوربین دام به دلیل اینکه در سقف نصب می شود، توجه کمتر کسی را در نگاه اول به خود جلب می کند. گاهاً ممکن است این دوربین ها با سیستم اطفاء حریق نیز اشتباه گرفته شود. همچنین شکل ظاهری و قرار گرفتن آن در محفظه شیشه ای باعث شده افراد نتوانند جهت آن را تشخیص دهند.

دید در شب: اغلب دوربین های مداربسته دام دارای قابلیت دید در شب هستند و برای بردهای متوسط مناسبند.

مقاوم در برابر گرد و غبار: بیشتر مدل های دوربین دام به دلیل آنکه در داخل محفظه شیشه ای قرار دارند، گرد و غبار به داخل آن وارد نمی شود.

تنوع سایز: سایز ها و ابعاد مختلفی از دوربین دام در بازار وجود دارد که می توانید بسته به شرایط مناسب ترین آن را انتخاب کنید.

زیبایی و شکل ظاهری: شکل ظاهری و زیبایی دوربین دام باعث شده در مکان هایی با طراحی ویژه نیز مورد استفاده قرار بگیرد. چرا که بیشتر این دوربین ها دارای ابعاد جم و جور هستند.

 

دوربین دام در چالوس

 

زاویه دید دوربین مداربسته دام

این نوع دوربین ها دارای لنز ثابت و متغیر هستند که می توانند فضای گسترده تری را پوشش دهند. برخی از این دوربین ها قابلیت چرخش 360 درجه دارند که می تواند همه زوایا را پوشش دهند. بنابراین با استفاده از کمترین تعداد دوربین دام می توانید فضاهای بیشتری از یک محیط را پوشش دهید.

دید در شب دوربین دام

برای تصویربرداری در شب، باید از دوربین دام دید در شب استفاده کنید. چرا که این دوربین ها به LED مادون قرمز مجهز است که به وسیله آن می تواند تصاویر با کیفیت را در اختیار شما قرار دهد.

 

اگر شما هم قصد خرید دوربین مداربسته دام را دارید، می توانید با شماره های موجود در وبسایت تماس بگیرید و مشاوره لازم را از کارشناسان ما دریافت کنید.